Logo

Gminne Centrum Kultury w Czarnocinie

  • Text size
  • Language
  • BIP BIP
Magnifier
Text size

GMINNE CENTRUM KULTURY W CZARNOCINIE oficjalnie powołane

Added at: 12.07.2023 Tags: ekosfera, gck
GMINNE CENTRUM KULTURY W CZARNOCINIE oficjalnie powołane

Gminne Centrum Kultury w Czarnocinie to pierwsza tego typu instytucja na terenie Gminy Czarnocin, którą na ostatniej sesji powołała uchwałą Rada Gminy Czarnocin. Będzie ona skupiała się na prowadzeniu działalności kulturalnej, społecznej, edukacyjnej, rozrywkowej, sportowej, rekreacyjnej i turystycznej w Gminie Czarnocin. Zgodnie z uchwalonym statutem siedzibą GCK będzie nowo wybudowany budynek EKOSFERY przy ul. Juliusza Poniatowskiego 1, a rozpoczęcie działalności planowane jest na 1 lipca 2023 roku.

Na terenie naszej gminy bardzo brakowało dotychczas i obiektu pozwalającego na realizację szeroko pojętych działań społeczno-kulturalnych oraz instytucji, która organizowała by życie kulturalne w naszej gminie – powiedział po sesji Wójt Roman Miksa. Moja radość jest tym większa, że jest to zwieńczenie wieloletnich działań zmierzających do wybudowania obiektu, w którym taka jednostka będzie mogła realizować potrzeby naszych mieszkańców w tym zakresie. Teraz przed nami sprawy organizacyjne i kompletowanie wyposażenia tak aby mam nadzieję, od miesiąca września obiekt tętnił już życiem.

The website uses cookies according to the privacy policy.